5 دلیل درد در درمان ریشه می پردازیم.

 

5 دلیل برای درد در درمان ریشه

اگر درمان ریشه را برنامه ریزی کرده اید یا فقط کنجکاو هستید که چگونه پس از انجام آن با آن کنار بیایید، نگاهی به این راهنما بیندازید تا نوع دردی که ممکن است از آن تجربه کنید.
درمان ریشه چیست؟

دندان‌ها در معرض اشکال مختلف پوسیدگی و استرس هستند که گاهی اوقات باعث عفونی شدن پالپ در پوشش سخت دندان‌ها می‌شود.

دندانپزشک ریشه دندان عفونی یا آسیب دیده را در طول عمل درمان ریشه می‌بندد تا از خوردگی بیشتر دندان توسط باکتری‌ها جلوگیری کند. در طول درمان ریشه، ریشه دندان عفونی توسط دندانپزشک شما کشیده می شود و با ایمپلنت جایگزین می شود.

اکثر بیمارانی که تحت درمان درمان ریشه قرار می‌گیرند، گزارش می‌دهند که در طول عمل، که اغلب در یک ویزیت به پایان می‌رسد، ناراحتی کمی دارند یا اصلاً احساس نمی‌کنند. بیشتر افراد ترجیح می دهند که بیمار دندان اصلی خود را حفظ کند که این یکی از مزایای اصلی این روش است. با این حال، گاهی اوقات بیماران درد قابل توجهی را تجربه می کنند. در اینجا برخی از عوامل اصلی این پدیده آورده شده است.

1- شما یک درمان ریشه عفونی دارید

یکی از منابع اصلی درد درمان ریشه می تواند ناشی از عفونت هایی باشد که پس از درمان ریشه در دندان ها ایجاد می شود. این زمانی اتفاق می افتد که یک پرکننده نشت می کند و به باکتری ها اجازه می دهد تا دندان را از طریق لبه های دندان دوباره عفونی کنند. این می تواند در عرض چند روز عفونت جدیدی ایجاد کند.به همین دلیل است که دندانپزشک دندانی را که روی آن روت درمان انجام می دهد کلاهک می گذارد. اگر عفونت مجدد رخ دهد، ممکن است مجبور شوید کل فرآیند درمان ریشه را دوباره انجام دهید.

2- سیمان یا هوا با فشار از طریق نوک ریشه عبور می کند.

دندانپزشکان گاهی اوقات ممکن است به طور تصادفی سیمان دندان را در هنگام پر کردن درمان ریشه پر کنند.

این باعث می شود که مواد از طریق نوک ریشه بیرون بزنند. بسته به اینکه چه ماده پرکننده ای استفاده می شود، ممکن است مقدار قابل توجهی درد را در این فرآیند تجربه کنید. اگر هوا از طریق نوک ریشه وارد شود، این نیز می تواند باعث درد قابل توجهی شود.

نوع وضعیت دندان شما قبل از انجام درمان ریشه نیز می تواند بر میزان درد شما تأثیر بگذارد. اگر دندان شما در اطراف نوک ریشه عفونی نشده باشد، پر کردن بیش از حد دندان با سیمان بیشتر اتفاق می افتد.

3-  استخوان عفونی وجود دارد

ماندگاری باکتری در اطراف استخوان دندان یکی دیگر از منابع احتمالی عفونت و درد است. وقتی این باکتری به استخوان می رسد و عفونی می شود، به منبع التهاب تبدیل می شود.

اگر دندانپزشک تمام مواد و اعصاب مرده دندان را خارج کند، سیستم ایمنی شما باید بتواند از شدید شدن عفونت جلوگیری کند. اگر عفونت خیلی شدید شود، ممکن است آنتی بیوتیک تجویز شود تا به از بین بردن آن کمک کند.

4- دندانپزشک شما درمان شما را از دست داده است

اصطلاح درمان ریشه به مجموعه ای از دهانه های باریک در دندان اطلاق می شود که حاوی رگ های خونی و رشته های عصبی است. اینها تغذیه و احساسی به دندان شما می دهند. بیشتر دندان ها یک تا چهار درمان دارند.

در طول یک درمان ریشه، دندانپزشک شما سعی می کند درمان عفونی را خارج کند تا بقیه دندان ها را آلوده نکند. اما گاهی اوقات، دندانپزشک شما عناصری از روش و عفونت را از دست می دهد، که باعث می شود دندان شما در برابر عفونت مجدد آسیب پذیر شود.

اگر این اتفاق افتاد، باید دوباره به دندانپزشک مراجعه کنید تا بقایای عفونت را از بین ببرید و سلامت دندان خود را به وضعیت مناسب بازگردانید.

5- یک تاج یا پرکننده بزرگ دریافت کردید

برخی از بیماران متوجه می شوند که گاز گرفتن برای حدود سه تا پنج روز دردناک است. همچنین ممکن است دندان های شما شلوغ شوند. این زمانی اتفاق می افتد که تاج یا پرکننده خیلی بزرگ باشد.

این مشکل را می توان به راحتی برطرف کرد – دندانپزشک شما می تواند تاج شما را دوباره تنظیم کند تا راحت تر در دهان شما قرار گیرد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

× با ما در واتس اپ در تماس باشید